Tento dechový žesťový nástroj, představuje nezaměnitelný hlas symfonické hudby. Unikátní akustickou konstrukcí a výrazovými možnostmi si vybudoval respektovanou pozici v symfonických orchestrech. Nejenže se lesní roh uplatňuje ve velkých orchestrálních skladbách, ale je rovněž důležitou součástí komorní hudby a dechových orchestrů, do kterých přináší osobitou barvu a charakter. Jeho základní ladění v F nebo F-B, a důmyslně navržený nátrubek, mu umožňují vyprodukovat ušlechtilý tón a rozmanité výrazové nuance hráč uplatní také v sólových vystoupeních.
Hra na lesní roh
Výuka probíhá individuálně a zaměřuje se na komplexní ovládnutí nástroje. Klade důraz na technickou zdatnost, schopnost interpretovat obsah a výraz uměleckého díla. Zahrnuje také hru z listu a základy improvizace. Cílem je rozvinout u žáků nejen technické dovednosti, ale také jejich hudební cítění a kreativitu.
Hudební nauka
Předmět je povinný pro žáky od 1. do 5. ročníku I. stupně. Nabízí teoretické základy potřebné pro hudební praxi, otevírá dveře do hudebního světa a rozvíjí dovednosti důležité pro každého hudebníka. Učení je strukturované, přizpůsobené věku žáka a propojuje teorii s praxí.
Markéta Dudíková, DiS.art
Instrumentální a vokální praxe
Instrumentální a vokální praxe je důležitým prvkem hudebního vzdělání. Práce ve sboru nebo orchestru posiluje schopnost naslouchat, reagovat a přizpůsobovat se. Společné provádění hudby vyžaduje synchronizaci, vzájemnou důvěru a respekt k ostatním členům. Toto kolektivní prostředí žákům poskytuje prostor nejen k jejich vlastnímu hudebnímu růstu, ale také rozvíjí jejich sociální dovednosti, jako je komunikace, empatie a týmová práce. Předmět je povinný pro žáky od 4. ročníku I. stupně.
Renáta Ptáčková